Kredyty dla Polaków pracujących za granicą
logo
button transfergo tanie transfery pieniędzy do Polski

Kredyt mieszkaniowy dla zarabiających za granicą

Myślisz o kredycie hipotecznym, ale zarabiasz za granicą? Jest bank, dla którego Twoje zagraniczne dochody nie stanowią przeszkody w przyznaniu Ci kredytu.

coins-948603_1920Banki prześcigają się w ofertach kredytów hipotecznych obniżając oprocentowanie, tnąc marże czy oferując odroczenie spłaty kapitału. Niewiele z nich urozmaica ofertę, kierując ją do niestandardowych grup kredytobiorców, a właśnie osoby pracujące za granicą do takiej grupy należą.

Dom Bank (Oddział Getin Banku), który specjalizuje się w udzielaniu kredytów zabezpieczonych hipoteką, kieruje swoją ofertę do szerokiej grupy kredytobiorców. Oprócz oferty standardowej bank oferuje również produkty dla klientów z określonych grup zawodowych (np.: lekarze, prawnicy), a także dla tych klientów, którzy napotykają na różne bariery w innych bankach ? bądź z racji zabezpieczenia kredytu, bądź z powodu historii kredytowej, czy wreszcie z racji źródła dochodów. Tym ostatnim warto przyjrzeć się bliżej. Na pytania odpowiada Roman Bogdan z opolskiego Biura Kredytów Hipotecznych.

– Jakie źródła dochodów honoruje Dom Bank?

Akceptujemy prawie wszystkie uzyskiwane przez klientów dochody: z tytułu umów o pracę, z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej (także tej rozliczanej ryczałtem czy kartą podatkową z Urzędem Skarbowym), z tytułu umów o dzieło, umów zlecenia, kontraktów menedżerskich, rent czy emerytur. Uznajemy również te dochody, które są uzyskiwane za granicą, co nie jest powszechną praktyką wśród większości polskich banków. W przypadku takich dochodów wymagamy, aby wynagrodzenie wpływało na rachunek bankowy, przy czym nie musi to być rachunek polski – może być to konto, które klient posiada w zagranicznym banku.

– Czy kredyt udzielony osobie, która pracuje za granicą będzie droższy od kredytu standardowego, czyli innymi słowy czy jest to kredyt „gorszy”?

Nie, cena takiego kredytu jest dokładnie taka sama jak dla osób, które pracują w Polsce. Obecnie oprocentowanie mieści się w granicach od 1,49% do 2,67% dla kredytów indeksowanych do franków szwajcarskich. Kredyt dla pracujących za granicą jest w naszym banku kredytem standardowym.

– Ile możemy pożyczyć i na jak długo?

Standardowo kredytujemy do 100% wartości nieruchomości, także w przypadku kredytu na dowolny cel, czyli tzw. pożyczki hipotecznej. Kredyt spłacać można najdłużej przez 30 lat, przy czym suma okresu spłaty i wieku kredytobiorcy nie może przekraczać 80 lat, co w praktyce oznacza, że osoba mająca 65 lat może wziąć kredyt na całe 15 lat!

– Czy ubiegając się o kredyt osoba pracująca poza krajem musi być obecna przy wszystkich czynnościach związanych z kredytem?

Nie, Kredytobiorca ma możliwość ustanowienia pełnomocnictwa do reprezentowania go we wszystkich czynnościach związanych z ubieganiem się o kredyt. Co ważne, ustalenie pełnomocnika nie wymaga aktu notarialnego: wystarczy w obecności Doradcy naszego banku wypełnić bankowy druk pełnomocnictwa.

– Gdzie można otrzymać taki druk?

Formularze związane z ubieganiem się o kredyt, w tym także druk pełnomocnictwa dostępne są na stronie internetowej oraz w naszych Biurach Kredytowych na terenie całego kraju. Druk informacji o zatrudnieniu nie wymaga tłumaczenia, ponieważ dostępny jest zarówno w języku polskim, jak i angielskim oraz niemieckim.

– A jak wygląda sprawa zabezpieczenia kredytu? Czy tutaj bank stawia jakieś specjalne warunki?

Jest jeden warunek: nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie kredytu musi znajdować się na terenie Polski. Nie ma zatem problemu z budową, remontem, zakupem domu czy mieszkania, bądź z uzyskaniem kredytu na dowolny cel czy też konsolidacją posiadanych przez klienta zadłużeń, pod warunkiem, że kredyt taki zabezpieczamy na polskiej nieruchomości.

– Co to wszystko oznacza dla kogoś kto pracuje np.: w Holandii i chce kupić czy wyremontować dom, jednocześnie spłacając tym samym kredytem inne posiadane już pożyczki czy kredyty?

Same dobre wieści! Pozostaje jedynie skontaktować się z bankiem, powiadomić nas o swoich planach i sporządzić wniosek kredytowy, a my po trzech dniach roboczych wydamy decyzję kredytową

źródło: DomBank

Warto również przeczytać

         
logo poltax


© 1999-2018 by Poltax.waw.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kredyt dla Polaków w Anglii, Irlandii, Holandii, w Niemczech ...